Sağlık engeli, sabıka kaydı ve Kanada’nın ulusal güvenliğini tehdit edecek bir engeli olmayan herkes Kanada’yı ziyaret etmek için vize başvurusunda bulunabilir. Ziyaret sebebini, ziyaret süresinin sonunda ülkesine dönecek yeterli ve inandırıcı sebeplere sahip olduğunu, Kanada ziyaretini ödeyecek maddi gücü olduğunu ispatlama yükümlülüğü vize başvurusunu yapan kişiye aittir.

Bu kategori, Kanada’daki yakınlarını ziyaret etmek isteyen, Kanada’yı gezip görmek isteyen vatandaşlarımız, Kanada’daki yatırım ve iş olanaklarını araştırmak isteyen iş adamlarımız ile Kanada’ya altı aydan daha kısa süreli dil eğitimi için gelmek isteyen öğrenciler için uygundur.

Altı aydan kısa bir süre için dil öğrenmek amacı ile gelmek isteyen öğrencilerimizin, öğrenci vizesine başvurmalarına gerek yoktur (Normal vize yeterlidir). Diğer yandan öğrencilerimiz bir defa Kanada’ya geldikten sonra, eğer kalış süresini uzatmak isterlerse, Kanada’dan ayrılmadan ziyaretçi vizesini uzatmak için Kanada makamlarına gerekli başvuru imkanına sahiptirler.

Kanada’ya seyahat etmeden önce vize almanız gerekir ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler; Vize başvurularında seyahat sürelerini ve amacını ne kadar süre ile Kanada’da bulunacaklarını ve seyahat ve ikamet masraflarını karşılayacak ölçüde gelirlerinin olduğunu belgelerler. Bazı durumlarda aile üyeleri, akraba ve arkadaşların davetlisi olarak Kanada’ya Turistik seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Kanada’ ziyaretçi olarak seyahat planınız varsa seyahatinizden 60 gün önce vize başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Profesyonel vize danışmanlığımız ile var olan ziyaretçi vizelerinizin sürelerini uzatmak konusunda da size başvuru hizmetleri sunmaktayız.